Benim Uno’mun tahmin edeceğiniz üzere, standart bir Uno’dan çook farkı var. Özelliklerini listeleyeceğim, ayrıntıları ve yapım aşamalarını sonra ekleyeceğim inşallah!

 • Dört cam otomatik: Uno’ların hiçbir modelinde arka camlar elektrikli değildir, uygun cam mekanizması üretilmemiştir ve satılmamaktadır, Ben arka kapılara mekanizma ürettim aracım için, kumandadan dört cam otomatik kapanma modülü taktım, bu sayede açık kalan camları tektek kapamakla uğraşmıyorum, araçtan ayrılırken kumandadan aracı kilitlediğimde açık kalan tüm camlar otomatik kapanıyor, modül camları sıra ile kapatıyor ve akü’nün yük’e binmesi önleniyor.
 • Elektrikli Dış Aynalar: Uno’ların hiçbir modelinde elektrikli ayna üretilmemiştir ve satılmamaktadır, farklı hiçbir aracın elektrikli aynası uymamaktadır, Ben Aynaları elektrikli hale getirdim. Göğüslüğe kontrol anahtarını yerleştirdim, artık aynaları ayarlamak için kolları kullanmıyorum. (Sercanca’dan alıntı yaparak uyguladım)
 • Geniş açılı Dış aynalar: Uno’ların hiçbir modelinde Dış aynalar geniş açılı üretilmemiştir, bilindiği üzere Uno’ların aynaları bombesizdir, düzdür, tüm Uno kullanıcıları bu durumdan muzdariptir, Uno’lar ayna görüşlerinin kötülüğüyle anılmaktadır, fakat herhangi bir oto aynacı’ya giderseniz Bombeli Geniş açılı ayna kestirebilirsiniz. Ben öyle yaptım.
 • Dış aynalarda Kör Nokta sensörü: Bu sensör sistemi günümüz son teknoloji araçlarda bulunur, bu sistemi çin sitelerinden almayı deneyebilirsiniz ancak 90 günden önce kapınıza gelmiyor ve ayrıca gümrük vs vergiler canınızı sıkıyor, Ben standart ışıklı çubuk göstergeli bir geri vites sensör sistemini aldım taktım, ve aynı sistemin ikincisini alıp değiştirerek sürüş esnasında kör nokta uyarısını verecek hale getirdim.
 • Dört Kapı Merkezi Kilit ve Alarm: Bir aracın olmazsa olmazı bu iki sistemi takmasam olmazdı tabiiki.
 • Bagaj elektrikli kilit açma: Uno’larımızda şoför koltuğunun yanında bagaj açma kolu bulunmaktadır, ancak kumandadan açmak için Ben Bagaja mekanizma yerleştirdim. (Sercanca’dan alıntı yaparak uyguladım)
 • Geri Görüş Kamerası: Double Teypler için geri görüş kamerası montajı yaptım, fakat bunu yaparken kutu içinden çıkan incecik zayıf kablolar ile değil, gerçek kamera kablolarıyla montaj yaptım.
 • Arka stoplarda Led: Uno’larımızın arka stoplarında fren, park, geri vites, arka sis’ler ve sinyaller’de standart ampuller bulunur, Ben sinyaller hariç diğerlerini Led yaptım, Sinyalleri orjinal bırktım çünkü elektronikten anlayanlar bilir, led’ler aynı zamanda diyot’tur, Uno’arın sinyal sisteminde dötrlü sinyal sistemi tasarımında ters akım geçişi olmaktadır bu nedenle led’leri kullanırken sorun çıkar, bu sorun ters iki sıra led kullanarak aşılabilir ancak ben şimdilik orjinal bıraktım.
 • Gösterge Led Aydınlatma: Uno’larımızın gösterge aydınlatmasını yetersiz buldum, şu aralar araç modifiyede moda olan led gösterge ampullerini takmak istedim, ancak rengine karar veremedim, yeşil mi olsun, mavi mi?, beyaz mı? sarı mı?, baktım olacak gibi değil! RGB yapmaya karar verdim, kumandalı RGB modülü taktım, şimdi göstergelerimin rengini istediğim zaman istediğim renge çevirebiliyorum ve istersem animasyon geçişli yapıyorum.
 • Led Tavan lambası: Tavan lambasını Led yaptım.
 • Arka kapılara kapı açık ikaz butonu: Uno’larda orjinal üretimde ön kapılarda bulunan, tavan lambasını yakan butonlar, arka kapılarda bulunmamaktadır, arka kapılar açıldığında tavan lambası yanmamakla beraber en önemlisi, arka kapılar açıldığında alarm devreye girmiyor, Ben arka kapılara’da bu butonlardan montaj yaptım ve artık arka kapılar açıldığında da tavan lambası yanıyor, aynı zamanda alarm sistemide bu butonlara bağlandığı için artık arka kapılarda da alarm çalışıyor. (Sercanca’dan alıntı yaparak uyguladım)
 • Mercek Far: Modifiyenin olmazsa olmazları arasında gördüğüm mercekli farlardan satın aldım ve taktım, Ancak iki haftada bozuldular, önce dış mavi halka bozuldu, sonrada iç power led bozuldu, Bende içine zenon led yerleştirdim, dış halkaya da RGB led montajı yaptım ve göstergelerle paralel çalıştırdım.
 • Start-Stop: Yanlış okumadınız, Uno’ma start-stop modülü taktım, Bu butona basarak çalıştırıyorum.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir